Maaşına haciz konulan bir kişi kredi çekebilir mi?

 • 14 Haziran 2016
 • 9.197 kez görüntülendi.
Maaşına haciz konulan bir kişi kredi çekebilir mi?

Ekonomik sorunlarla boğuşan pek çok kişi aynı zamanda icralar yüzünden de büyük bir bunalım yaşıyor. Kredi kartı ya da kredi borcunu ödeyemediği için her yıl binlerce insan icralık oluyor. İcralık olan pek çok kişi, genel olarak maaşından oluyor. Bu durumdan dolayı da büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalan pek çok kişi, borçlarını kapatmak için kredi çekmek durumunda kalıyor. Kişilerin kredi çekebilmesi için ilk olarak hacizin kim veya kimler tarafından kondurulduğu da önem arz ediyor.

 

Genel anlamda haczi koyduran kişi banka ise bankadan ya da bankalar kredi çekme işlemi zorlaşabiliyor. Kişilerin borçlarını ödemediği için kara listeye girmesi, daha büyük sıkıntıların da gün yüzüne çıkmasına neden oluyor.

 

ÖZEL HACİZLER BANKALAR TARAFINDAN GÖZETİLMİYOR

 

Bankalar tarafından yapılan hacizler, büyük sıkıntıların da gün yüzüne çıkmasına neden olurken, kişilerin ekonomik anlamda büyük sıkıntılar yaşamasına neden oluyor. Bu durumdan dolayı da genel olarak, kişilerin özel haciz durumları ile karşı karşıya kalması da bankalar tarafından istisna olarak görülüyor.

 

Genel anlamda farklı bir durum nedeniyle maaşınıza haciz konulduysa, kredi çekebilir ve bu haciz durumunu ortadan kaldırabilirsiniz. Haciz durumu için genel olarak kredi notunuz iyi ise bankalardan kredi çekebilirsiniz. Bu kredi sayesinde de haciz durumunuzu ortadan kaldırabilir ve genel ödemelerinizi de rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. oktay coşkun dedi ki:

  ben emekliyim ptt maaş çekiyorum.aktif banktan 1.seferde 10.000tl 2.seferde10.000tl 3.seferde 5.000tl kredi çektim benim maaşım 1.200tl maaşımdan kalan ise 180 tl bunların hepsini tek kredi olarak toplamak mümkün mü acaba

 2. rukiye dedi ki:

  eşimin maas hacız var kredı cekmek istıyoruz bankalar vermıyor siz yardım eder mısnz

 3. rukiye dedi ki:

  ben ev hanımıym bana kredı cıkarmı

 4. Recep dedi ki:

  Krediler yüzünden maaşima haciz geldi.bütün borçları kapatma kredisi kullanabilirmiyim.

BİR YORUM YAZ