Kredi kartı şifremi 3 kez yanlış girdim ne yapmam gerek?

Kredi kartı ya da banka kartı günümüzde en çok kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Günümüzde artık para taşımak yerine genel olarak kredi kartları ya da banka kartları kullanılmaktadır. Bir çok kişinin genel olarak tercih ettiği kredi kartları önce al sonra öde mantığı ile ilerlemektedir. Bir çok kişi için genel olarak hayat kurtaran kredi kartları zaman zaman büyük sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Kredi kartları için şifrelerinizin çalınması ya da bilgilerinizin farklı insanların eline geçmesi büyük sorunları da beraberinde getirmektedir.

 

Zaman zaman büyük sorunlar yaratan kredi kartları kullanıcılar için de büyük sıkıntılar yaratabiliyor. Kredi kartı ya da banka kartınız için ATM’den işlem yaparken şifrenizi yanlış girebilirsiniz. Bu işlem sonrasında 3 kez üst üste yanlış şifre girmeniz durumunda kartınız bloke olacaktır. Kartınızın bloke olması durumunda müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Müşteri hizmetlerinde kartınızı açabilmek için annenizin kızlık soyadı ve banka kartı kodunuzun gerekmektedir. Bu bilgileri vermenizin ardından kredi kartınız ya da banka kartınız yeniden kullanıma açılacaktır.

 

Kredi kartınızın açılmasının ardından yeni bir şifre belirleyebilir ve ardından da yeni şifreniz ile birlikte çok güzel bir şekilde alışveriş yapmaya devam edebilirsiniz.

 

Kartınızın bloke olması durumunda bankaların internet sitesinden de yeni bir şifre alabilirsiniz. Mobil bankacılıktan da yeni şifre işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir