KOSGEB Kredisinden Nasıl Faydalanılır?

  • 05 Mart 2016
  • 816 kez görüntülendi.
KOSGEB Kredisinden Nasıl Faydalanılır?

Kosgeb yeni iş kuranlar için ve işini büyütmeyi amaçlayan için büyük destekler vermeyi amaçlamıştır. İş yerlerine destek amaçlı verilen bu krediler için bazı belirli şartlar da sunmaktadır. Özellikle destek vermek istediği kesim; işsiz gençler, ev hanımları ve emeklilerdir. Böylelikle yeni iş kurmak isteyenler daha avantajlı bir konumda olurken bu desteklerden işini büyütmeyi amaçlayanlar da büyük kolaylıklar yaşamaktadır.

 
Kosgeb’ten iş yerleri için destek almak isteyen kişiler ilk olarak Kosgeb Girişimcilik Eğitim Sertifikası almalıdır. Bu sertifikaya ikamet ettiğiniz şehirde bulunan Kosgeb şubelerinin belirlediği tarihlerde açtığı kurslara katılarak alabiliyorsunuz. Kosgeb eğitimi sırasında sizlere bütün resmi işlerin nasıl yapıldığı, açacağınız iş yerlerine göre maliyet raporları ve raporları hazırlanmaktadır.

 
Eğitim sonrası ise iş kurma kredisne başvurmak için detay projesi hazırlamanız gerekmektedir. Eğitimi tamamlayıp sertifikanızı aldıktan sonra eğer projenizde hazır ise Kosgeb’e hibe kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz.
Kosgeb tarafından ilk defa iş kuracaklar için geri ödemesiz kredi imkanı sunulurken işini büyütmek isteyen için ise destek amaçlı 10 bin Tl’den 70 binTL’ye kadar belirli vadelerde geri ödemeli kredi imkanı sunulmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ