Araç Sahipleri Dikkat

  • 05 Mart 2016
  • 611 kez görüntülendi.
Araç Sahipleri Dikkat

Bilindiği üzere kaza yapılmış araçların 2. el oto alım-satım pazarında satılmasını zorlaştırdığı gibi arabanın değerinin çok çok altında satılmasına neden olmaktadır. Sigorta prim sisteminde yapılan değişikliklerde kaza durumunda kişiler için kolaylık sağlayacak yeni kanun gelmiştir. Kaza sonrasında aracında hasar oluşan kişinin karşı tarafın sigorta şirketinden arabada oluşan değer kaybı farkını talep edebilecek.

 

Bu durumda kaza durumunda kusursuz olan kişini mağduriyeti tamamen giderilmektedir. Aynı zamanda kusur oranı değerinde de değer kaybı farkını karşı tarafın sigorta şirketinden talep edebilirsiniz.

 

Daha önceleri dava açma yoluyla talep edilen değer kaybı farkı ücreti sigorta prim sisteminde yapılan değişikliklerle birlikte daha kolay bir şekilde talep edilmektedir. Kaza sonrası arabasına çarpılıp mağdur olan kişi tetkik tutanağı ile birlikte bu işle uğraşan eksperlere başvurup araçla ilgili teknik detaylar inceleniyor. Kusur oranına göre veya tamamen kusursuz olduğuna dair bir raporla birlikte karşı tarafın sigorta şirketine kaza sonrası arabada oluşan değer kaybı farkını talep edebilir. Sigorta şirketlerinden ücret talep eden kişi sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ